Doprava v Sklených Tepliciach

Sklené Teplice sa nachádzajú v blízkosti Banskej Štiavnice. Už pri cestovaní do tohto banského mestečka treba rátať s tým, že je nutné viackrát prestupovať. Odporúčame preto cestu do Sklených Teplíc, v prípade využitia autobusovej alebo železničnej dopravy, starostlivo naplánovať. 

sklene-teplice-doprava

Železničná doprava

Štýlovým spôsobom cestovania je v súčasnosti cestovanie vlakom. Avšak, v Sklených Tepliciach železničná trať nie je. Najbližšie železničné stanice sa nachádzajú v Hliníku nad Hronom a v Žiari nad Hronom. Ďalším významným železničným uzlom v blízkosti Sklených Teplíc je Zvolen. 

Autobusová doprava

Do Sklených Teplíc je najvhodnejšie dopraviť sa autobusom. Najbližšie autobusové stanice sa nachádzajú v Hliníku nad Hronom a v Žiari nad Hronom.


Bližšie informácie ohľadom autobusovej a vlakovej dopravy nájdete na stránke: https://cp.hnonline.sk

Osobná doprava a taxi služby

V obci Sklené Teplice sa žiaľ nenachádza žiadna aktívna taxislužba. No nie je problém si taxi objednať z okolitých miest: Žiar nad Hronom, Žarnovica, Banská Štiavnica alebo Kremnica. 

Doprava lietadlom

Najbližším letiskom je letisko Sliač, jediné letisko na Slovensku so zmiešanou civilnou a vojenskou prevádzkou. V súčasnosti však letisko čaká rekonštrukcia, a tak sú charterové lety pozastavené približne na dva roky. 

Najbližším verejným medzinárodným letiskom pre leteckú dopravu sa tak stáva letisko v Žiline. Letisko Žilina je využívané pre leteckú dopravu slovenských a zahraničných leteckých spoločností.

Najbližšie aktívne letisko je v Žiline. Je potrebné využiť kombinovanú dopravu. Vlakom sa prepraviť do Žiaru nad Hronom alebo do Zvolena. Odtiaľ pokračovať autobusom. Zistiť viac.

Nie. 

Nie. Najbližšie železničné stanice sa nachádzajú v Hliníku nad Hronom a v Žiari nad Hronom.

Z Bratislavy do Sklených Teplíc je 172 km.

Scroll to Top