Kúpele Sklené Teplice

Kúpele Sklené Teplice lákajú hostí z celého sveta vďaka jedinečnému zloženiu termálnych prameňov a unikátnemu parnému kúpeľu v jaskyni. Vďaka svojej výnimočnej polohe však hosťom ponúkajú oveľa viac.  

Kúpele Sklené Teplice patria medzi najstaršie kúpele na Slovensku. Špecializujú sa na liečbu pohybového a nervového ústrojenstva. 

Pýchou kúpeľov je tzv. Parenica, unikátny jaskynný parný kúpeľ s teplotou vody až 42 °C, ktorý je lákadlom pre domácu aj zahraničnú klientelu. V areáli kúpeľov sa nachádza až päť kúpeľných domov, ktoré poskytujú rôzny štandard ubytovania pre hostí. Obľúbená je aj historická kaviareň Kursalón. 

kuepel-sklenych-tepliciach

Kúpele Sklené Teplice sú vyhľadávaným miestom aj pre relax v nádhernej prírode v prostredí Štiavnických vrchov. Navyše, nachádzajú sa v blízkosti Banskej Štiavnice, ktorá je ako súčasť svetového kultúrneho dedičstva takisto vyhľadávanou turistickou lokalitou. 

História kúpeľov Sklené Teplice

Liečebné termálne kúpele Sklené Teplice vznikli v pôvodne drevorubačskej obci Sklené Teplice. Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1340. Ako kúpele sa dostala obec do povedomia v 16. storočí. V roku 1549 ich vo svojej balneografii opísal známy vedec Juraj Wernher a z roku 1550 pochádza prvá oficiálna písomná zmienka o kúpeľoch. 

Kúpele boli vo vlastníctve viacerých feudálnych pánov až do konca 17. storočia, kedy celý kúpeľný majetok pripadol štátu. Vymrel totiž rod posledných vlastníkov, rod Lippayovcov. Kúpele sa následne dostali do správy Banského úradu v Banskej Štiavnici. Ten sa veľkou mierou pričinil aj o výstavbu jednotlivých kúpeľných domov a podporil využívanie minerálnych prameňov na liečebné účely. Čitať viac…

Pobyty v kúpeľoch Sklené Teplice

Kúpele Sklené Teplice ponúkajú víkendové pobyty, týždňové pobyty i viac týždňové pobyty. K dispozícii je dokonca aj víkendový pobyt na jednu noc, relaxačný víkendový pobyt pre dvoch alebo pobyt na 3 až 6 nocí až s 11 procedúrami, všetko samozrejme pod dohľadom lekára, ktorý zabezpečí aj vstupnú prehliadku. Liečebný pobyt Zdravie trvá 7 až 21 dní. V závislosti od počtu nocí je k dispozícii až 41 procedúr.

Kúpele Sklené Teplice ponúkajú široký výber pobytových balíčkov pre pacientov i samoplatcov.  

Liečivé zdroje v kúpeľoch Sklené Teplice

Kúpele Sklené Teplice sú známe vďaka bohatému výskytu termálnych prameňov s teplotou vody od 37 do 52,5 °C. Majú významné liečivé účinky. Vďaka obsahu magnézia a kalcia sú predurčené na liečbu pohybového a nervového ústrojenstva. Výnimočné je, že voda sa nijako neupravuje a do bazénov nateká priamo z prameňa. Čitajte viac…

Nezvyčajná kombinácia magnézia a kalcia v termálnych prameňoch sa najčastejšie využíva pri liečbe nasledujúcich ochorení:

  • ochorenia a poškodenia pohybového ústrojenstva,
  • poúrazové a pooperačné stavy,
  • bolesti chrbtice, krížovej oblasti a kĺbov,
  • artritída a osteoporóza,
  • nervové zakončenia pohybového aparátu,
  • reumatické ochorenia.
liečivé-zdroje-v-kupeloch

Liečebné procedúry

Kúpele Sklené Teplice ponúkajú množstvo liečebných procedúr, preto je začiatok akejkoľvek kúpeľnej liečby podmienený vstupnou lekárskou prehliadkou. Zabezpečuje ju kúpeľný lekár v prvý deň pobytu.

Niektoré procedúry sú len na lekársky predpis. Iné sa zas zameriavajú na uvoľnenie dýchacích ciest alebo na zlepšenie lymfatického obehu. Obľúbené sú skrášľujúce procedúry a masáže. K tradičným liečebným procedúram v Sklených Tepliciach patria aj sauny, vodné procedúry a rôzne druhy thajskej masáže.

Unikátnou procedúrou, akú nenájdete v žiadnych iných kúpeľoch je kúpeľ Parenica. Ide o kúpeľ prírodnej jaskyni s termálnou liečivou vodou.

Obľúbené sú aj Banský kúpeľ a kúpeľ Márie Terézie.

liečebné-procedúry-sklené-teplice

Poplatky v kúpeľoch Sklené Teplice

Kúpele Sklené Teplice navštevujú za účelom kúpeľnej liečby pacienti skupiny A a pacienti skupiny B. 

Kúpeľný hosť – samoplatca si hradí pobyt v kúpeľoch v plnej výške vrátane procedúr a kúpeľného poplatku(dane za ubytovanie), ktorá nie je zarátaná v cene pobytu. 

Kúpeľný poplatok – pacienti skupiny A

Kúpeľní hostia s návrhom na kúpeľnú starostlivosť typu A nedoplácajú žiadne poplatky, okrem poplatku za služby spojené s poskytovaním zdravotnej starostlivosti v hodnote 1,70 € za deň a okrem dani za ubytovanie v hodnote 1,00 € za noc. 

Kúpeľný poplatok – pacienti skupiny B

Kúpeľní hostia s návrhom na kúpeľnú starostlivosť typu B doplácajú poplatky za stravu a ubytovanie podľa aktuálneho cenníka kúpeľnej liečby. Podobne, ako pri liečebnom pobyte v skupine A, aj títo kúpeľní hostia sú povinní zaplatiť daň z ubytovania.

Časté otázky o liečbe v kúpeľoch Sklené teplice

Liečebné termálne kúpele, a.s.

V kúpeľoch sa liečia ochorenia a poškodenia pohybového ústrojenstva a chrbtice , či neurologické a reumatické ochorenia. Všetky indikácie  kúpeľnej liečby v Sklených Tepliciach nájdete tu.

Nie.

Scroll to Top