Turistické informácie

Sklené Teplice sú malou obcou s veľkým kúpeľným srdcom. Každý tu nájde to, čo potrebuje. Ak prahnete po oddychu, kúpele sú tým pravým miestom. Ak ste nadšený turista, môžete si vybrať z viacerých turistických trás. Ak máte radi históriu, tiež je tu toho veľa na spoznávanie. Ak ste milovníkom adrenalínu, môžete vyskúšať jazdu na horských kolobežkách či lyžovanie. Pre každého sa tu niečo nájde. Pre deti napríklad oddych na miestnom termálnom kúpalisku alebo prechádzka po zrúcaninách hradov.

V Sklených Tepliciach pôsobí TIK – Turistická informačná kancelária, ktorú môžete kontaktovať viacerými spôsobmi:

kapitulske-brala-sklene-teplice

Jej poslaním je vytvárať komplexnú a stále aktuálnu ponuku cestovného ruchu v oblasti svojho pôsobenia. Význam pre obec, kúpele a región spočíva v schopnosti poskytnúť domácemu obyvateľstvu, turistickej klientele či obchodným cestujúcim neustále aktuálnu ponuku služieb cestovného ruchu a možností na strávenie voľného času. 

Napomáha zvýšeniu predaja služieb, produktov cestovného ruchu a rozvoju podnikania. Pre domácich i zahraničných návštevníkov je TIK ideálne miesto, ktoré im pomôže zorientovať sa v kúpeľoch, v ktorých plánujú stráviť istý čas. 

Termálne kúpalisko v Sklených Tepliciach

V Sklených Tepliciach je počas sezóny sprístupnené letné termálne kúpalisko pre miestnych, dovolenkárov i návštevníkov zo širokého okolia. Na kúpalisku sú prevádzkované 3 bazény, a to detský, plavecký a sedací. Bazény sú napúšťané minerálnou vodou s liečivými účinkami s teplotou od 26 °C v plaveckom bazéne po 39 °C v bazéne sedacom. Areál kúpaliska je príjemne upravený. Kúpalisko ponúka základné gastronomické služby. Pre deti je k dispozícii trávnatá plocha a malé ihrisko. Kúpalisko sa nachádza pod scenériou kostola sv. Lukáša. 

Tipy na výlety v okolí Sklených Teplíc

V zime je vyhľadávanou lokalitou v okolí Sklených teplíc lyžiarske stredisko Salamandra Resort. V lete sú zas obľúbené turistické trasy na Kapitulské bralá, Szabóovu skalu alebo Žakýlske pleso. Obľube sa tešia aj zrúcaniny hradov Teplica a Šášov. Na výlet je vhodná aj blízka Banská Štiavnica. Pre milovníkov športov je možnosť spoznávať prírodu Štiavnických vrchov na horských kolobežkách.

Služby pre návštevníkov obce Sklené Teplice

V blízkosti kúpeľov sa nachádza pravá slovenská koliba, ktorá ponúka tradičné slovenské jedlá. Talianska pizza je špecialitou Pizzerie u Borna. Na výlety je možné využiť služby taxíkov v okolitých mestách, pretože v Sklených Tepliciach nepôsobí žiadna aktívna taxislužba. Najbližšie nemocnice sa nachádzajú v Žiari nad Hronom a v Banskej Štiavnici, podobne ako aj lekárne.

sklene-teplice-obec

Dopravná dostupnosť Sklených Teplíc

V Sklených Tepliciach sa nenachádza žiadna vlaková stanica. Najbližšie železničné stanice sa nachádzajú v Hliníku nad Hronom a v Žiari nad Hronom. Do Sklených Teplíc je najjednoduchšie dostať sa autobusom. Je tu až 8 zastávok. Najbližšie autobusové stanice sa rovnako nachádzajú v Hliníku a v Žiari nad Hronom. Najbližším letiskom je letisko Sliač. Avšak kvôli rekonštrukcii tu momentálne nepremávajú žiadne charterové lety. Najbližším verejným medzinárodným letiskom pre leteckú dopravu je tak letisko v Žiline. 

Podujatia v kúpeľoch Sklené Teplice

Podujatia v kúpeľoch Sklené Teplice súvisia predovšetkým s kúpeľnou sezónou. Otvorenie kúpeľnej sezóny je veľkou udalosťou. Každoročne na toto podujatie prichádzajú mnohé slávne osobnosti. Počas kúpeľnej sezóny sú každý štvrtok, piatok a sobotu organizované v kaviarni Kursalón tanečné zábavy. V Pizzerii u Borna a v Kúpeľnom salóniku sú tiež pravidelne organizované rôzne kultúrne podujatia. V zime sú to tematické večierky, v lete posedenie pri živej hudbe. 

Áno. Adresa je : Turistická Informačná kancelária, č. 115, 966 03, Sklené Teplice. Telefónne číslo : +421 907 171 434, a e-mail: tik@sklene-teplice.sk

Áno, bazény na kúpalisku sú napúšťané miestnou minerálnou vodou s liečivými účinkami. Viac informácii o kúpalisku. 

Sklené Teplice sú známe najmä vďaka termálnym prameňom, ktoré napájajú miestne kúpele aj kúpalisko. No okrem oddychu v kúpeľoch ponúkajú aj množstvo možností na výlety v okolí a aktívne trávenie voľného času. 

Scroll to Top