Ako tráviť voľný čas počas pandémie? Zapojte sa do zimnej turistickej výzvy!

Ako najlepšie využiť voľný čas počas pandémie? Pešia turistika je jednou z možností, ako zrelaxovať, prežiť príjemný čas sami alebo s celou rodinou a zároveň urobiť niečo aj pre svoje zdravie. Jednou z najväčších výhod pešej turistiky je, že je dostupná takmer pre každého.

Spoznajte 10 menej známych, ale o to zaujímavejších turistických trás v okolí Sklených Teplíc

Zimná turistická výzva predstavuje 10 výstupov po turistických chodníkoch rôznej náročnosti. Vyberte si aspoň 1 trasu vhodnú obtiažnosťou práve pre vás. Výstupy sa konajú v spolupráci s Región GRON a trvajú od novembra 2021 až do marca 2022. Na prvý výstup sa môžete tešiť už v stredu 17.11.2021. Pôjde sa na Rozhľadňu Háj nad Novou Baňou.

Výstupy môžete absolvovať v skupinách alebo individuálne v určenom čase. Prvý a posledný výstup zimnej turistickej výzvy bude spoločný. Každý, kto sa zúčastní, si môže vyzdvihnúť odmenu v kancelárii Regiónu Gron v Novej Bani v podobe odznaku a brožúrky turistických trás s mapou regiónu. Tieto odmeny sa budú rozdávať aj na prvom a poslednom spoločnom výstupe.

Navštívte prírodné zaujímavosti, ale aj zaniknuté hrady 

Počas výzvy spoznáte množstvo prírodných zaujímavostí, odkiaľ sa vám naskytnú nádherné výhľady na okolitú prírodu. Vďaka tejto výzve sa presuniete aj do minulosti. Navštívite hrady, ktoré sú súčasťou Pohronskej hradnej cesty ako napr. hrad Teplica, Rudno, či Breznica. Záverečný spoločný výstup bude na vrch Vtáčnik. 

Ďalšie lokality, ktoré sú súčasťou zimnej turistickej výzvy:

  • Kečka nad Bralcami
  • Vrch Hulín
  • Vrch Veľký Inovec
  • Markov vrch
  • Vrch Vojšín

Vyhrajte víkendový pobyt v Kúpeľoch Sklené Teplice

Ak navštívite aspoň jednu turistickú zaujímavosť a spravíte si fotografiu s nálepkou Región Gron na danom mieste, môžete sa zapojiť nielen do súťaže o menšie výhry, ale postúpite aj do záverečného zlosovania o pobyt v kúpeľoch Sklené Teplice. Fotografiu však musíte zverejniť na sociálnych sieťach Regiónu Gron – facebook alebo instagram.

Podujatie sa koná podľa aktuálne platného COVID-automatu, ktorý sa mení týždenne. V súčasnosti pre kompletne zaočkovaných a na vlastnú zodpovednosť.

Zažite blahodárne účinky termálnej vody v kúpeľoch Sklené Teplice

Kúpele Sklené Teplice, ktoré môžete navštíviť vďaka výhre v zimnej turistickej výzve sú síce malá obec, ale ukrývajú bohatstvo v podobe termálnych prameňov. Práve vďaka nim vyrástli v tejto malebnej obci kúpele, ktoré lákajú nielen kúpeľných hostí na kúpeľnú liečbu, ale aj ľudí obľubujúcich turistiku a prírodné krásy. Sklené Teplice sú totiž bránou do Štiavnických vrchov. Nudiť sa tu preto nebude žiadny turista.

Zdroj: www.regiongron.sk

Scroll to Top